Ashlee Simpson

31. července 2007 v 12:13 | LeNissKa
Ashlee Nicole Simpson se narodila 3.října 1984 ve městě Waco amerického státu Texas. Už odmalička v sobě měla pořádnou dávku exibionismu, což vyústilo v lekce baletu. Díky tomu se v 11ti letech stala nejmladší členkou v historii školy American School of Ballet. Bohužel škola měla tak vysoké nároky, že Ashlee přinutili zhubnout na 30 kilo.

O pár let později, když bylo Ashlee 14 se její sestra Jessica stala slavnou. A protože Ashlee byla vynikající tanečnicí, vzala jí Jess s sebou na turné po Americe. Točila s Jessicou klipy a přestože nebyla vůbec slavná, začaly stránky o ní růst jako houby po dešti. V roce 2002 se od sestry trhne a natočí pár epizod populárního seriálu Sedmé nebe (7th Heaven). O rok později natočí ještě film Žába k zulíbání (Hot Chick) a Mezi námi děvčaty (Freaky Friday), kde zpívá jednu písničku. Okamžitě se rozhodne pro dráhu zpěvačky.

Horečně začíná psát písničky a shánět smlouvu. Tatínek jí v tom horlivě podporuje a tak má na začátku roku 2004 kapse smlouvu s Geffen Records. Aby si zajistila větší popularitu, rozhodne se, že cestu k vysněné desce budou monitorovar kamery televize MTV. Vzniká The Ashlee Simpson Show.

Krátce po začátku vysílání se s ní rozchází dosavadní přítel Josh Henderson. Neunesl fakt, že by ho měli 24 hodin denně, 7 dní v týdnu sledovat kamery. Ashlee se snaží pocity zpracovat do písniček. Díky tomu vzniká song Undiscovered. Ash však sama dlouho nezůstane, pár týdnu po tom letí natáčet video k singlu hudebníka Ryana Cabrery, který je přítelem Simpsonových. Při natáčení klipu se do něj Ashlee zakouká a zůstávají spolu až do jara příštího roku.

V červnu vychází první singl Pieces Of Me, následovaný o měsíc později celou deskou Autobiography, která má neuvěřitelný úspěch a v prvním týdnu se prodá víc, než alba sestry Jess. Ashlee (teď s vlasy obarvenými na černo) se vrhá do promo tour, která zahrnuje i výstupy v TV show. A jedním z nich je i osudná Saturday Night Live. Ashlee kvůli problémům s hlasivkami nemůže zpívat naživo a volí playback. První písnička je ještě v pořádku, jenže v druhé části se místo vokálů k druhé skladbě ozvou vokály k Pieces Of Me. Ashlee utíká zničená z pódia. Později se za vše omlouvá, ale většina lidí jí okamžitě odsoudí jako zpěvačku, která neumí zpívat.

Drama ovšem nekončí. V lednu roku 2005 Ashlee vystupuje na slavnosti Superbowlu, ale je vypískána z pódia. Ashlee, ale nemusí zoufat. Je na turné, připravuje natočení další desky, má rozjetou druhou sezónu The Ashlee Simpson Show a v kapse smlouvu na film Undiscovered (A proč já?).

V říjnu 2005 vydává s opět velkým úspěchem album I am Me. Singl L.O.V.E. zremixuje dokonce sama Missy Elliot. Ashlee dělá albu velikou propagaci. Jede celkem čtyři tour. V létě 2006 dostává nabídku účinkovat v londýnském divadle jako Roxie Hart v muzikálu Chicago. Ashlee příjímá a všichni kritici na ní pějí chválu. Začíná se také spekulovat o jejím vztahu s basistou Fall Out Boy, Petem Wentzem. 17. ledna 2007 se Ashlee hlásí se zprávou, že začíná psát texty a natáčet dema pro nové album. Vydání předběžně oznamuje na říjen 2007. V dubnu se také potvrdí vztah s Petem, když jsou přichyceni v Las Vegas.

V červnu se Ashlee objevuje na akci k letní rovnodennosti a ukazuje nové tetování - 3. Oznamuje, že na albu spolupracuje s Timbalandem, Chadem Hugem, Johnem Legendem a Kenna. V srpnu oficiální stránka Ashlee oznamuje, že nové album vyjde v listopadu. Později je datum posunuto na prosinec a zároveň je potvrzeno, že singlem bude Outta My Head (Ay Ya Ya). Datum je pak ještě nekolikrát posunuto až se zastaví na22. dubnu 2008. Ashlee jede opět rozsáhlé turné po rádiích a klubech.

Na začátku března se objevuje drb, že byla Ashlee při jednom rozhovoru opilá. Ashlee sama k tomu říká: "Když chodíte pozdě spát, kvůli vystoupením, která trvají do noci a vstáváte brzy ráno kvůli interviím v rádiích, musíte být unaveni. Jinak to nejde."

9. dubna Ashlee oznamuje oficiální zasnoubení. 22. dubna vychází album Bittersweet World. Debutuje na 3. místě v Billboard Chart (ovšem měl silnou konkurenci - Mariah Carey a Leonu Lewis). Už nějaký ten měsíc se taky objevují fámy, že je Ashlee těhotná. Tu informaci dvojice ani nepotvrdila ani nevyvrátla. Ovšem šok nastává, když Ashlee oznamuje, že se budou s Petem 17. května brát. Na svatbě s tématem "Alenka v říši divů" taky Ash oficiálně ozamuje, že je těhotná.

ashlee-simpson-as.blog.cz
Na začátku září se Ashlee ukazuje na Video Music Awards 2008 v LA, kde oslní v krásných černých šatech od Alexandra McQueena. V průbehu října pak šťastná dvojice oznámí, že na 90% bude miminko kluk. 1. listopadu Ashlee pořádá baby shower s tématem Medívek Pů. Navštíví ji třeba Nicole Richie nebo Ken Paves. 20. listopadu se narodí Ashleenin syn Bronx Mowgli Wentz. Vážil 3,1 kilo a měřil 52 cm.

   source: ashlee.is-sinner.net